Door Handle, Ss Door Handle22-3/4" X 7/8" Od, S/S Tubing, Uses Press In Locking Stars, Has 1/4-20 X 3/4" Phil Round Head Screws W/ Star Washer, Has Spring Clip In Ends Of Tube To Hold Screws.Blodgett Zephaire E, G
*Don’t see what your looking for? We can help source almost any equipment. Contact us to learn more.
Door Handle, Ss Door Handle22-3/4″ X 7/8″ Od, S/S Tubing, Uses Press In Locking Stars, Has 1/4-20 X 3/4″ Phil Round Head Screws W/ Star Washer, Has Spring Clip In Ends Of Tube To Hold Screws.Blodgett Zephaire E, G, Replaces parts for: Blodgett, for models: 21097; BL21097
| Fits Brand | Blodgett |
|---|---|
| Fits Model | BDO-100-E, BDO-100-G-ES, BDO-G, SHO-100-E, SHO-100-G, SHO-E, SHO-G, Zephaire, ZEPHAIRE E PLUS, ZEPHAIRE G, ZEPHAIRE G PLUS, Zephaire-200-E, Zephaire-200-G |
| Product Type | Equipment Hardware |
| Replaces Parts | Blodgett 21097; BL21097 |
| Replaces Parts Brand | Blodgett |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1 cm |
| Item Height | 1 cm |
| Item Length | 23 |
| Item Weight | 1.1 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Replacement Parts, Equipment Hardware, Handles |
Ready to apply? Submit an application below or visit the Navitas website to learn more.
Reviews
There are no reviews yet.