Plate, Instruction Plate6" X 3" (2-7/8" X 2-3/4" Ctrs, Push In -For More TopHeat, Pull Out -For More Bottom HeatFor New Style Cast Plate Order U1356X Bakers Pride
*Don’t see what your looking for? We can help source almost any equipment. Contact us to learn more.
Plate, Instruction Plate6″ X 3″ (2-7/8″ X 2-3/4″ Ctrs, Push In -For More TopHeat, Pull Out -For More Bottom HeatFor New Style Cast Plate Order U1356X Bakers Pride, Replaces parts for: Bakers Pride, for models: AS-U1224A; U1224A
| Fits Brand | Bakers Pride |
|---|---|
| Fits Model | FC-816 |
| Product Type | Equipment Hardware |
| Replaces Parts | Bakers Pride AS-U1224A; U1224A |
| Replaces Parts Brand | Bakers Pride |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 3 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Length | 6 |
| Item Weight | 0.25 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Replacement Parts, Equipment Hardware, Labels |
Ready to apply? Submit an application below or visit the Navitas website to learn more.
Reviews
There are no reviews yet.