Traex Standard Bus Box,1-compartment,21-3/4"L x 15-1/2"W x 7"D,temperature range: -30 to 183F,high-density polyethylene,white,NSF,Made in USA (must order in bulk quantity of 150)
*Don’t see what your looking for? We can help source almost any equipment. Contact us to learn more.
Bus Boxes
| Color | white |
|---|---|
| Compartments | 1 compartment |
| Depth | 7" |
| Features | Made in USA |
| Length | 21-3/4" |
| Material | polyethylene |
| Product Type | bus box |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 15-1/2" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 150 |
| Packed By | 150 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419886371 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 150 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15.5 cm |
| Item Depth | 7 cm |
| Item Length | 21.75 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bus Box / Tub |
Ready to apply? Submit an application below or visit the Navitas website to learn more.
Reviews
There are no reviews yet.